İSTANBUL TURU 2 GÜNLÜK

0
Price
Price
İsminiz *
Telefon Numaranız*
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

579

Neden Özdemirler Turizm?

 • Kolay Ödeme Seçenekleri
 • 24/7 Müşteri Hizmetleri
 • Özel Turlar ve Hizmetler
 • Ücretsiz Seyahat Sigortası

Yardıma mı ihtiyacınız var?

“1968’den bugüne huzur ve güvenle”
Özdemirler Turizm

0538 576 23 52

iletisim@ozdemirlerturizm.com

2 GÜN 1 GECE OTELLİ
Availability : 2 GÜNLÜK
KIRKAĞAÇ ÇIKIŞLI
İSTANBUL EYÜP SULTAN BAŞL.NOKT.
Min Age : 8+
Max People : 45-50

Bilgi ve Rezervasyon için bizlere ulaşabilirsiniz. Keyifli Seyahatler Dileriz. ÖZDEMİRLER

                               logo

Hareket Saati ve Yeri :

23:30 – Kırkağaç çıkışlı

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz :

 • Lüx Otobüs ve Araç içi ikramlarımız(sıcak-soğuk)
 • Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
 • 1 Gece Otel konaklaması ve açık büfe kahvaltı + Boğazda tekne turu ve balık ekmek ikramı
 • Profosyonel Tur Rehberi eşliğinde ve ÖZDEMİRLER refakati
 • Otobüste internet + 220wolt priz + uydu

Ücrete dahil olmayan hizmetler :

 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Kişisel özel extra harcamalar
 • Öğle yemeği ve Akşam yemeği

Yanımıza almamız gerekenler :

 • Taşınabilir şarj cihazı + gerekirse hafıza kartı vs foto için
 • İklim koşullarına göre, şemsiye + hırka vs
Güzergah ve Tur Özeti :

1.gün gezilecek yerler :EYÜP - ZEYTİNBURNU - FATİH - EMİNÖNÜ

SABAH NAMAZIMIZI EYÜP SULTAN CAMİİNDE KILIYORUZ. FATİH SULTAN MEHMET’in İSTANBUL’u FETHİNDEN SONRA İLK YAPTIRDIĞI YAPI, EBU EYYUP ENSARİ HAZRETLERİ’nin TÜRBESİNİN BULUNDUĞU EYÜP SULTAN CAMİİ…BURADA VERECEK OLDUĞUMUZ SERBEST ZAMANDA, İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ KAHVALTI (extra), İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ ÇAY – SİMİT (extra) ALARAK KAHVALTILARINI YAPABİLİRLER. ARDINDAN ZEYTİNBURNU’na GEÇEREK MERHUM BAŞBAKANIMIZ, ADNAN MENDERES ve MERHUM CUMHURBAŞKANIMIZ TURGUT ÖZAL’ın KABİRLERİNİ ZİYARET EDEREK yine ZEYTİNBURNUNDA BULUNAN TÜRKİYE’nin İLK KUBBELİ – PANORAMİK MÜZESİ OLAN ve İSTANBUL’un FETHİNİ HAYAL ETMEK İÇİN ROTAMIZ, PANOROMA – 1453 FETİH MÜZESİNİN ETKİLEYİCİ ATMOSFERİYLE GÖK KUBBE’yi İLK KEZ BU KADAR YAKINDAN HİSSETME İMKANINI GÖRÜYORUZ.. MESİR MACUNUNUN MUCİDİ OLAN KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’nın ANNESİ HAFSA SULTANI İYİLEŞTİREN, MERKEZ EFENDİ’nin KABRİNİ ZİYARET EDİYORUZ…KARAGÜMRÜK ÜZERİ FATİH İLÇESİNE GEÇEREK, FATİH SULTAN MEHMET’in KENDİ ADINA YAPTIRMIŞ OLDUĞU (Bizans ipatrlğ. büyük değer verdiği 12 havari kilisesinin temeli üzerine) İSLAMİYETİN GÜCÜNÜ GÖSTEREN FATİH CAMİİ ve KÜLLİYE’siyle FATİH SULTAN MEHMET HAN’nın KABRİ’ni ZİYARET EDİYORUZ. İSTN. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDEN İLERLEYEREK, MİMAR SİNAN’ın ÇIRAKLIK DÖNEMİM DEDİĞİ 1548 YILINDA YAPILAN, KANUNİ SULTAN SÜLEYMANIN OĞLU ŞEHZADE MEHMET ADINA YAPILMIŞ OLAN ŞEHZADE CAMİİ ZİYARETİMİZ ve YİNE MİMAR SİNAN’nın KALFALIK DÖNEMİM DEDİĞİ SÜLEYMANİYE CAMİİ’ni, KANUNİ SULTAN SÜLEYMANIN KABRİNİ ZİYARETİMİZİN ARDINDAN UNKAPANI ÜZERİ, EMİNÖNÜ’ne GELDİĞİMİZDE İSE, ESKİ İSTANBUL ÖNÜMÜZE SERİLİYOR..KIYIDAKİ TARİHİ KAYIKLAR, FESHİYLE TURŞU SUYU SATICILARI SİZLERE OSMANLI DÖNEMİNE TARİHİ BİR YOLCULUK YAPTIRACAK. AVLUSUNDAKİ GÜVERCİNLERİYLE BİLİNEN YENİ CAMİİ BU GÜZELLİĞİN TAM ORTASINA KURULMUŞ. BİNBİR ÇEŞİT BAHARAT KOKULARIYLA TARİHİN EN ESKİ ÇARŞILARINDAN OLAN MISIR ÇARŞISI İÇİN ve YERALTI ÇARŞISINDA ALIŞVERİŞ İÇİN SİZLERE SERBEST ZAMAN VERİYORUZ, ONUN ARDINDAN EVLİYA ÇELEBİNİN SEYAHATNAMESİNİ YAZMASINA VESİLE OLAN AHİ ÇELEBİ CAMİİ ZİYARETİMİZ OLACAK ve AKŞAMINA KONAKLAMA İÇİN OTELİMİZE GEÇİYORUZ..

2 .günü gezilecek yerler :SULTANAHMET - DOLMABAHÇE - ÜSKÜDAR - ÇAMLICA ve DÖNÜŞ

OTELİMİZDEN AÇIKBÜFE KAHVALTIMIZI ALDIKTAN SONRA TUR REHBERİMİZLE BİRLİKTE ORADAN AYRILARAK BOĞAZ’dan BAKILDIĞINDA İSTANBUL’u İSTANBUL YAPAN CAMİİ, MİMARİSİYLE MEST OLACAĞINIZ SULTANAHMET CAMİİ…İÇİNDEKİ ÇİNİLERİYLE YABANCILARI KENDİNE HAYRAN BIRAKTIĞI İÇİN, BATILILAR MAVİ CAMİİ DEMİŞTİR. HEMEN KARŞISINDA BULUNAN 1500 YILLIK TARİHİ İLE İSTANBUL’un EN BÜYÜK CAMİİ OLAN AYASOFYA’yı ZİYARET EDİYORUZ…İHTİŞAMIYLA TÜM DÜNYA’ya NAM SALAN OSMANLI DEVLETİMİZİN EN ESKİ ve EN BÜYÜK SARAYI OLAN TOPKAPI SARAYI’na GEÇİYORUZ, SARAYA ADIMINIZI ATAR ATMAZ KENDİNİZİ SÜRÜKLEYİCİ TARİHİ BİR ROMAN’nın İÇİNDE BULACAKSINIZ…SARAY GEZİNTİMİZ SONRASINDA, HER ADIMIMIZDA BAŞKA BİR DEVRE GİTTİĞİMİZ MEDENİYETLER ŞEHRİ OLAN İSTANBUL’da, ROMA DÖNEMİNDEN KALMA YEREBATAN SARNICI, BURASI İSTANBUL’un EN ROMANTİK ve GİZEMLİ YERLERİNDEN BİRİSİ GEZİNTİMİZ SONRASI ÖĞLEN YEMEĞİMİZ İÇİN MEŞHUR SULTANAHMET KÖFTECİSİNE GÇİYORUZ (extra), ARDINDAN MEŞHUR GALATA KÖPRÜSÜ ÜZERİ, ULU ÖNDERİMİZ ATATÜRK’ün VEFAT ETTİĞİ DOLMABAHÇE SARAYI’nı ZİYARET EDEREK, OLAĞAN İSTANBUL TRAFİK DURUMUNA GÖRE O MEŞHUR AĞAÇLI YOLDAN GEZEREK, SARAYBURNU’ndan FERİBOTLA ANADOLU YAKASI’na HAREM’e GEÇEREK, ÜSKÜDAR’da BULUNAN AZİZ MAHMUT HÜDAİ HAZRETLERİNİ ZİYARET EDİP, ÇAMLICAYA GİDİYORUZ, MUHTEŞEM MİMARİSİYLE GÖZKAMAŞTIRAN BÜYÜK ÇAMLICA CAMİİ’nin ZİYARETİ SONRASI TATLI BİR YORGUNLUKLA DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ… MEMLEKETE DÖNDÜĞÜMÜZDE SİZLERİ ALDIĞIMIZ NOKTALARA DAĞITARAK BİR DAHAKİ YURTİÇİ TURLARIMIZDA BULUŞMAK ÜZERE SİZLERLE VEDALAŞIYORUZ..

NOT: Şirket olarak bizler, bulunduğumuz her turun başında yol Güzergâhları ve tur işleyişinde; gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine – yolda olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahibiz… Turun En iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki, Profosyonel Kokartlı Tur Rehberimize ve şirket sahibi olarak biz ÖZDEMİRLER’e aittir. Misafirlere böyle bir durumda Yorum veya görüş Hakkı Kesinlikle Tanınmamaktadır.

Fotoğraflar :

Proceed Booking