TÜRKİYE’nin ve DÜNYA’nın HER YERİNE UÇAK BİLETİ : 

İATİ Üyesi CERTIFICATE OF ACCREDITATION, Presented to (88-2 1934 2) AL -FARAN TURİZM, İATİ-2018 – International Air Transport Association… Firmamızda Profesyonel ekibimizle başta Türk Hava Yolları olmak üzere en uygun Uçak Bileti imkanları hizmetlerini sizlere kurumsal hizmet kalitesi ile sunmaktayız.   

REZERVASYON ve CHECK-IN İŞLEMLERİ

UÇAK BİLETİ REZERVASYONU : 
              Uçak yolculuğu, birçok açıdan Dünya’nın en konforlu yolculuk biçimidir. Bu konforun düzenli ve sürekli olabilmesi için, dikkat edilmesi gerekli olan birtakım uyarılarımız var.  Uçuş güvenliğiniz ve düzeniniz açısından, bu sayfadaki uyarıları dikkate almanız gerekiyor. Check-In işlemleri için, İç Hatlarda Uçağın kalkış saatinden en az bir saat önce, Dış Hatlarda ise Uçağın kalkış Saatinden 2 saat önce, Havaalanında olmaya özen gösterin. Check-In işlemleri Dış Hat uçuşlarımızda tarifeli kalkış saatinden 45 dakika, İç Hat Uçuşlarında ise 30 dakika önce sona ermekte ve bu nedenle belirtilen Check-In kapanış sürelerinden önce biniş kartınızı almış olmanız ve Bagajlarınızı teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir ara noktada 72 saatten fazla duraklama yapacaksanız bir sonraki Uçuşunuzun Rezervasyonunu lütfen teyit ettiriniz. Aksi taktirde Uçak Bileti otomatik olarak iptal edilebilir.
BAGAJ BİLGİLERİ :
               Ekonomi Sınıfı Yolcularımız Için Tanınan Serbest Bagaj Hakkı 20 Kg., Business Class Yolcuları Için Serbest Bagaj Hakkı 30 Kg.’Dır. Yolcu Beraberinde Taşınacak Her Bir Parça Bagaj Ağırlığının 32 Kg’ı Kesinlikle Aşmaması Gerekmektedir. Kabinde Yanınızda Bulundurmak Istediğiniz El Bagajınızın Ağırlığının 8 Kiloyu Ve Boyutlarının 20x40x60 Cm.’Yi Geçmemesi Gerektiğini Lütfen Unutmayınız.Battaniye, Bebek Taşıma Sepeti, Şemsiye, Baston, Koltuk Değneği, Küçük Kameranız Ya Da Dürbününüz, El Bagajı Sayılır Ve El Bagajının Dışında Kabinde Taşınmasını Istediğiniz Bagajınız Için Ayrı Bir Koltuk Satın Almalısınız. Bu Durumda, Bagajınız 75 Kiloyu Aşmamalı Ve Koltuğa Sığabilecek Ölçülerde Olmalı. Ancak Müzisyenseniz Üzülmeyin, Müzik Aletleri Bu Ebat Kısıtlamasının Dışında Tutuluyor. Çellonuz, Elbette Yanınızda Olacak. Bu Bagajınız Için Ödeyeceğiniz Ücret, Serbest Bagaj Hakkınızdaki Limit Aşımı Olarak Değerlendirilmez.
PROMOSYON BİLETLER : 
            Yolcu kısıtlı sınıftaki Biletinin tarihlerini değiştirecekse 50$ ila 75$ arasında değişen ceza ödemek durumunda. Uçaktaki en ucuz Biletler promosyon sınıfı. Ancak tanıtım amaçlı bu sınıfta kabinde sadece bir kaç koltuğa izin veriliyor. Genellikle tarih değiştirmeye izin verilmiyor. Eğer Uçağı kaçırırsanız Bilet yanıyor. Bu nedenle bu tür bilet alan yolcuların gidiş, dönüş tarihlerine tamamen uyması gerekiyor. Diğer Bilet sınıfı ise 6 veya 3 aylık işçi Biletleri. Bunu Öğrenci, Gemici ve tek yön sınıfta biletler izliyor. Yapılan Uçuş milleri ile kazanılan bedava biletlerde ayrı bir sınıftan kesiliyor. Havayolları bu sınıfta farklı müşterilerden pazar payı alabilmek için değişik fiyat politikaları uyguluyor. Yani yolcu istediği zaman ek ücret ödemeden Bilet tarihleri üzerinde değişiklik yapabiliyor. Havayolları kabinde hangi sınıf Bilete kaç koltuk ayıracağını istatistikler ve pazar araştırmalarına Göre ayarlıyor. Seyahat Acentesi veya yolcu Rezervasyon yaparken Uçuş tarihlerine göre sınıf seçenekleri Sunuluyor. Örneğin; en ucuz Fiyat’tan ayrılan 8 günlük 5 promosyon fiyatlı koltuk satıldı.
KARIŞIK SINIF :  
          Bazı Havayolları ise Gidiş ve Dönüş ayaklarında tamamen farklı Strateji uyguluyor. Bu uygulama ile yolcular gidiş ve dönüşte farklı sınıflardan Bilet alabiliyor. Örneğin gidişte 700$, dönüşte de 300$ lık sınıf var. İkisinin toplamı olan 1000$  ikiye bölünüyor. Böylece 700$  ödemek yerine iki sınıfın ortak kullanarak 500$, ödeyerek Bileti satın alıyorsunuz. isterseniz Uçuşlarınızdan birini Ekonomi, diğerini de Business yapabiliyorsunuz. Normalde BA Ekonomide 5′i kısıtlı toplam 8, Businessta da 3 ayrı Fiyat uyguluyor. Birbiriyle kombineli fiyat seçeneğinde ise yolcuya 66 farklı fiyat sunulabiliyor.

iletisim@ozdemirlerturizm.com    

Proceed Booking